KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 15286139
nr 1528 6139
Knut Lundström
(1892-1945), Sverige
Etsningar, 2 st, Signerade, "Ingrid & landskap, ", 1916. Bildmått: 17x12 - 18x18 cm, yttermått inklusive ram: 35x28 - 30x37 cm
Knut Lundström, svensk målare född i Östersund 1892, död i Köpenhamn 1945.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 mars 2023
kl 19:49:46
19/3 16:40:14
100 kr
20/3 19:32:56
Knut Lundström
Läs mer om Knut Lundström